Ewidencje Podatkowe

Cena: 31,5 PLN
Teraz tylko: 10.00 PLN
szt.

Magdalena Meinert, Władysława Winnicka-Meinert

Format B5, Oprawa: miękka, klejona grzbietem.

978-83-938036-2-0okładka ewidencje

Okładka kolorowa 

Cena jednego egzemplarza  ćwiczeń 31,50 zł brutto( 30,00 netto +5%VAT)

W opracowaniu przygotowano ćwiczenia, które mają na celu przedstawienie zagadnień z zakresu klasyfikacji i pojęć podatkowych,  ewidencji w podatku dochodowym i  podatku VAT,  zasad ujęcia w ewidencjach kosztów i przychodów, zasad  ustalenia dochodu opodatkowanego ujęciu rocznym  i w  miesięcznym lub kwartalnym okresie sprawozdawczym, zasad amortyzacji podatkowej i leasingu, zasad ustalania różnic kursowych w podatku dochodowym, zasad ujmowania korekt itd.

Materiały przygotowane zostały w formie ćwiczeń ułatwiających zrozumienie zagadnień teoretycznych. Informacje zawarte            w publikacji zostały opracowane na podstawie ustaw, w sposób zrozumiały dla ucznia w formie przypadków sytuacyjnych.

Opracowane materiały zawierają przykłady i ćwiczenia do rozwiązania, które stanowią logiczną całość zbliżoną do praktyki gospodarczej. Przykłady i ćwiczenia przedstawiają różne sytuacje gospodarcze.

Przykłady i ćwiczenia mogą być wykorzystywane przy rozliczaniu za pomocą programu Płatnik i programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych.

Ćwiczenia Ewidencje Podatkowe są zbiorem ćwiczeń – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników (Dz U. 2012 Poz. 752) nie podlegają zatwierdzeniu na podstawie art 27.